Menu:

Nápady na dárky

Dárky jsou po staletí prostředkem, skrze nějž vyjadřujeme svou náklonost, lásku či přátelství k dané osobě. Příležitostí k obdarování je mnoho. Nejtypičtější jsou narozeniny, kdy je dar očekáván a v několika posledních desetiletích také zkomercionalizované vánoce. Mimo tyto dvě varianty můžeme rozdávat radost k příležitosti svátku, výročí, promoce, nebo významné životní události (mezi takové se řadí například svatba, nebo narození potomka). Ať už vás k výběru toho pravého daru vede cokoli, je nutné odpovědět si na několik základních otázek.  Pro jakou věkovou kategorii vybíráme? Jde o muže či ženu? Půjde o dar pro jednotlivce nebo pár? Je třeba tématicky taktizovat?

Po zodpovězení všech uvedených bodů přichází na řadu samotné hledání. Pokud jde o výběr podle tématu, jakým je například uvedená svatba, je práce o mnoho jednodušší.  Mezi tradiční svatební dary patří různé spotřebiče (toustovač, mixér, varná konev…), které mají páru usnadnit společné začátky v nové domácnosti. Ze Spojených států amerických už dorazil také trend dámské rozlučky, na které se dává především spodní prádlo, to má ženicha překvapit a uchvátit o svatební noci. Pokud ani jedné z možností nefandíte a vyhledáváte raději netradiční dárky, neklesejte na mysli, i takové jsou.

A kde hledat? Originální dárky se v největší koncentraci objevují na internetu. Stačí zadat toto slovní spojení do vyhledávače. Poté, co najdete stránku, která je vám sympatická, nebo vás jednoduše uhodí úvodní nabídkou, už stačí jen popustit uzdu fantazii a kreativitě. Ze svatby je obvykle velké množství fotek, takže fotorámeček neobvyklého tvaru nebo velikosti jistě přijde vhod. Vtipným darem je například uzávěr vína na kód TWIST LOCK, který má podobný systém uzamykání jako zámek na kolo.  Při výběru je nutné dát především na intuici, ta nás často nejlépe navede k cíli.

27. 07. 2012