Menu:

Péče po opalování

Jestliže je člověk vystaven celodennímu záření sluníčka, je potom určitě zapotřebí, aby se jeho rozžhavená pokožka po opalování mohla uklidnit a dobře zregenerovat. Za takovýmto účelem byla navržena celé řada různých přípravků. Ovšem jen některé dosahují stoprocentní účinnosti.

Většinou se pochopitelně jedná zejména o značkové preparáty, za které je zapotřebí si i připlatit. Po opalování je hlavně důležité, aby se namáhaná pokožka mohla velmi dobře uklidnit. Jestliže dojde k masivnějšímu popálení pokožky, je určitě zapotřebí použít nějaký silnější přípravek, který zamezí přílišné bolesti a zarudnutí pokožky. Zajímavý je třeba balzám Vichy z řady Capital Soleil, který umí okamžitě ulevit postižené pokožce. Pokud se třeba před opalováním nepoužije nějaký opalovací krém Vichy anebo jiný přípravek, tak logicky dojde k onomu zarudnutí a problémům, které musí řešit právě třeba zmiňovaný přípravek z řady Capital Soleil.

Tento krém je schopen zachovat buněčnou vrstvu pokožky, která je narušena právě pronikáním nepříjemného UV záření přes horní vrstvy pokožky. Zhruba po 24 hodinách bude pokožka po popálení plně regenerována. Hodně dobré je pro podrážděnou pokožku v důsledku nadměrného opalování také tělové mléko Vichy Capital Soleil, které je určeno spíše na pokožku, jež je spíše narušena menším způsobem. Mléko působí blahodárně na celou narušenou plochu pokožky a umí ji velmi dobře zregenerovat. Další možností je využití přípravků z řady La Roche Posay.

Určitým řešením při přílišném opálení je také jistě přípravek Vichy Aftersun milk, který je představován tělovým mlékem určeným na podrážděnou pokožku. Péče po opalování by se určitě neměla nijak podcenit, jelikož právě ona vede ke kvalitní plnohodnotné regeneraci poškozených buněk kůže. Spolu s dalšími prostředky je zapotřebí, jelikož vytváří skvělý povrch kůže. 

25. 07. 2011