Menu:

Výrobky z plexiskla

Když se někdo zmíní o výrobcích z plexiskla, každý z nás si jistě představí neforemný a nevkusný produkt. Tak to možná bývalo v dobách, kdy se plasty teprve začaly dostávat na trh. Dnešní výrobky z plexiskla jsou naopak velmi vkusné a hlavně plně funkční. S jejich dokonalými vlastnostmi navíc dokážou umést i poměrně velkou hmotnost. Jsou proto dobré také jako stojánky pro výrobky, anebo pro nejrůznější firemní produkty. Odborníci, kteří dobře znají všechny možné moderní technologie při ohýbání a úpravě plexiskla dokážou vyrobit opravdu cokoliv.

Výhody plexi stojánků

Velmi využívaným artiklem z plexiskla jsou plexi stojánky. Jak již bylo řečeno výše, mají vynikající vlastnosti, které vycházejí z vlastností samotného plexiskla, jinak také polymethylmetakrylátu. Tento materiál se vyznačuje vysokou kvalitou povrchu, tedy vysokým leskem, odolností proti poškrábání, možností naleštění. Skvělé jsou i jeho optické vlastnosti, především vysoká průzračnost. Také co se týče povětrnostního stárnutí, patří tento materiál také k těm, které jsou řazeny k odolnějším. Lze jej dobře zpracovávat i následně mechanicky opracovávat. I přes poměrně vysoké tepelné odolnosti má tento materiál i nevýhody. Nikdy nesmí přijít do styku s ohněm, je silně o hořlavý. A je také náchylné k prasknutí po silném nárazu, což u mnohých jiných materiálů  nehrozí.

Plexisklo se objevuje všude kolem nás. V každém supermarketu, obchodě s textilem či s obuví, s dětskými hračkami, v novinovém stánku… Nemusíte mít tedy z tohoto materiálu obavy, pokud se právě rozhodujete, jak zrekonstruujete váš stávající obchod, anebo recepci ve vašem hotelu. Plexisklem nemůžete nic zkazit, je-li v vkusně dosazeno do interiéru.

 

27. 08. 2018